Reklam
İŞTE FARUK ÖZLÜ’NÜN HAYALİNDEKİ PARK

İŞTE FARUK ÖZLÜ'NÜN HAYALİNDEKİ PARK

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, kent merkezindeki parkların, Amerika'nın simgelerinden 200 yıllık Central Park gibi olacağını söyledi.

25 Mayıs 2019 - 15:23

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, kent merkezindeki parkların,  Amerika'nın simgelerinden 200 yıllık Central Park gibi olacağını söyledi.

DTV'nin haberine göre, Özlü, kaçak yapıları yıkılan ve ticari faaliyete son verilen Avni Akyol ve İnönü parklarının birleştirilere tek park haline getirileceğini, bu konuda ellerinde güzel proje çalışması bulunduğunu bildirdi.

Özlü,"Bu alanı tek bir park haline getirdiğimiz zaman, burası insanların dinlendiği, nefes aldığı her türlü ticari faaliyetlerden arındırılmış, yurtdışında örneklerini gördüğümüz New York'taki Central Park gibi, bu alan da  Düzce Merkez Park olacak "  dedi.

Başkan Özlü, parka serilecek çimenlerin özel olacağını belirterek “Bu parkta kullanacağımız çimenler üzerine basılan çimenler olacak. Oraya bir tabela koyacağız ve üzerine (Lütfen çimlere basınız) yazılı olacak. Yemyeşil, pırıl pırıl güllerin, lalelerin açtığı bir park olacak. Bu çalışmanın bir yerinde Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi hocalarımız da destek verecekler” dedi.

Faruk Özlü, park alanında kapsamında yer alan ve halen ticari faaliyetleri devam eden diğer yapılarla ilgili olarak ise “Bu parkta sadece yıkılan yapılar değil, başka yapılarda var. Bu yapılarla yapılan sözleşmelerimiz var. Kullanıcılarla olan sözleşmelerimizi gözden geçirdik, bir kısmına sözleşme gereği noterden tebligat gönderdik. Biz de kendilerine haber verdik boşaltacaklar. Sözleşmesi devam eden firmayla da konuşacağız, uzlaşacağız. Ama şunu ifade edeyim Anıtpark, İnönü Parkı ve Avni Akyol parklarının birleştirilmesi ile oluşacak merkez parkta hiçbir ticari yapı olmayacak. Projenin esas felsefesi bu”   diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan SEMİZ
    3 ay önce
    Böyle bir proje için Efteni Gölü ve çevresi çok uygun bir alan olur fakat çok muazzam bir bütçe lazım. EXPO 2016 bütçesi olsa tam bir güzellik abidesi olur arka taraftan Ankara Sakarya Bolu Abant Eskişehir Mudurnu Göynük gibi kentlere yakınlığı ile süper bir proje
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
STANDARD PROFİL, DÜZCE'NİN VE TÜRKİYE'NİN GURURU
STANDARD PROFİL, DÜZCE'NİN VE TÜRKİYE'NİN GURURU
KİCK BOKS AVRUPA İKİNCİSİ DÜZCE’DEN
KİCK BOKS AVRUPA İKİNCİSİ DÜZCE’DEN