Reklam
İMZA TOPLANMASINA KARŞI ÇIKTI

İMZA TOPLANMASINA KARŞI ÇIKTI

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, hızlı tren güzergahının değişmesi amacıyla imza kampanyası başlatılmasına karşı çıktı.

03 Ocak 2020 - 16:31 - Güncelleme: 03 Ocak 2020 - 16:34

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Ankara-İstanbul güzergahında kurulması planlanan Yüksek Hızlı Tren hattının Düzce’den geçmesine yönelik olarak imza kampanyası başlatılmasının doğru bir hareket olmadığını söyledi.

Düzce Postası'nda yer alan habere göre, konuyu üç yıl önce Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğünü ve teknik olarak sıkıntı olduğu yönünde kendisine bilgi verildiğini anlatan Belediye Başkanı Faruk Özlü, bugünlerde tekrar Düzce gündemine gelince 2 hafta önce de Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları ile görüştüğünü ifade etti.

Bakanlığın konuyu çok iyi bildiğini ve uzmanların teknik ve mali yönden olabilirliği üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü aktaran Özlü, “Konu işin ehlinin elinde. Şu anda başka bir güzergah olsun diye aktif bir çalışma da yok. Sanki tren kaçıyormuş gibi bu konuyu bu kadar köpürtmek, imza toplamak doğru bir hareket tarzı değil. Düzce’de hiçbirimiz hızlı tren uzmanı değiliz. Bırakalım uzmanlar çalışsın. Bakanlık uzmanları en doğru kararı verecektir. İşin uzmanlarına güvenin” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OSB'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK
OSB'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK
DÜZCESPOR UMUT VERDİ
DÜZCESPOR UMUT VERDİ