• Reklam
GÜRCÜ DERNEĞİ GAZETECİLERİ AĞIRLADI

GÜRCÜ DERNEĞİ GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Düzce Gürcü Kültür Derneğinin bu ayki Gürcü Mutfağı Günü’ne gazeteciler konuk edildi

12 Ocak 2020 - 14:46

Düzce Gürcü Kültür Derneğinin bu ayki Gürcü Mutfağı Günü’ne gazeteciler konuk edildi.

Gazetecilerin yanı sıra davete Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Ali Ertugrul, Gürcü Dili Bölümü öğretim görevlilerinden Nana katcharava, Düzce İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Atay, Düzce Belediye Meclis üyesi Bayram Ali Kubilay ve yazar İlhan Akın, Gürcü Çiftlik Köyü Muhtarı Ahmet Emin Atay da katıldı.

Dernek Başkanı Aydın Kubilay 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla basın mensuplarının gazeteciler gününü kutladı. Halkın haber alması için gösterdikleri özveri için de ayrıca teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'da basın mensuplarına ve gönüllülük esasına göre çalışan bu tür derneklere teşekkür ettikten sonra konuklara sasivi, tzurvili, pipinay (sütlü makarna), etli dolma, kabak tatlısı, çadi (mısır ekmeği), mazoni (yoğurt) tanıtımı yapılıp ikramlarda bulunuldu.

Yemeğin ardından gazetecilere Gürcü Göçünü anlatan "Sessiz Feryad" "Düzce'de Şiir Antolojisi 1" kitapları ve dernek logolu anahtarlıklar hediye edildi.

Ayrıca konuklar arasında bulunan dağıtılan kitapların yazarları gazetecilere kitaplarını imzaladı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRKİYE DÜNYA SIRALAMASINDA 15'İNCİ SIRADA
TÜRKİYE DÜNYA SIRALAMASINDA 15'İNCİ SIRADA
DÜZCE'DE YENİ KORONA TEDBİRLERİ
DÜZCE'DE YENİ KORONA TEDBİRLERİ