• Reklam
GELECEĞİ KODLAYACAKLAR

GELECEĞİ KODLAYACAKLAR

Hürriyet Ortaokulu’nda Tenoloji sınıfının açılışı gerçekleşti. 

17 Eylül 2019 - 12:29 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 12:43

Hürriyet Ortaokulu’nda Tenoloji sınıfının açılışı gerçekleşti. 

Vali Dr. Zülkif Dağlı, Koç Holding A.Ş. ve Arçelik A.Ş. yöneticilerinin katılımı ile Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Koç Holding Grup Başkanı Fatih Ebiçlioğlu, Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer, Arçelik Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özkan Çakır’ın katılımı ile "Düzce Kodluyor" projesi kapsamında, Düzce Hürriyet Ortaokulu'na Beko tarafından hibe edilen bilgisayar ve ekipmanların bulunduğu Teknoloji Sınıfı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Koç Holding bünyesindeki Arçelik Firması, yerel bir proje olarak üç yıldır uygulanmakta olan Düzce Kodluyor Projesine bilgisayar ve kodlama ekipmanları (21 Adet Bilgisayar, 1 Adet 3D Printer, 21 Adet Arduino Kodlama Seti, 21 Adet Mbot Kodlama Seti) hibesi gerçekleştirerek  Merkez Hürriyet Ortaokulu'nda Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında tam donanımlı bir Yazılım ve Tasarım Atölyesi kurulmasına destek oldu.

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ilkokullardan başlanarak tüm öğretim kademelerinde okullara çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazındırılması için Tasarım Beceri Atölyeleri (TBA) kurulması hedefleniyor..

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA BUGÜN: 30 ÖLÜ
KORONADA BUGÜN: 30 ÖLÜ
KORONADA BUGÜN: 34 ÖLÜ
KORONADA BUGÜN: 34 ÖLÜ