Reklam
FARUK ÖZLÜ RESMEN BAŞKAN!

FARUK ÖZLÜ RESMEN BAŞKAN!

31 Mart yerel seçimleri sonucunda Düzce Belediye Başkanlığına seçilen AK Parti belediye başkan adayı Dr. Faruk Özlü, mazbatasını aldıktan sonra devir teslim töreni sonucunda resmi olarak görevine başladı.

05 Nisan 2019 - 17:50 - Güncelleme: 05 Nisan 2019 - 18:34

31 Mart yerel seçimleri sonucunda Düzce Belediye Başkanlığına seçilen AK Parti belediye başkan adayı Dr. Faruk Özlü, mazbatasını aldıktan sonra devir teslim töreni sonucunda resmi olarak görevine başladı.

31 Mart Mahalli idareler seçimlerinde AK Parti adayı olarak giren ve Belediye Başkanı seçilen 65. Hükümet Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Adliyesi’nde yapılan törenle mazbatasını aldı. Mazbatasını Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Halil Okan Şimşek’in elinden aldı.

Mazbata töreninin ardından Düzce Belediyesi’ne geçen Dr. Faruk Özlü, Belediye Başkanı Makam Odası’nda yapılan törenle Makamını ve Düzce Mührünü eski başkan Dursun Ay’ın elinden aldı. 

Görevi devredecek olan Dursun Ay'la birlikte makam odasına geçen Özlü, 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Düzcelilerin iradesi ve büyük desteğiyle Belediye Başkanı seçilmiş olmanın büyük mutluluğunu ve onurunu yaşadığını söyledi.

Özlü, “Bugün mazbatımızı aldık. Bu mazbata; Düzceli hemşehrilerimin bana ve partime duyduğu güvenin en somut belgesidir. Ben ve arkadaşlarım, bu büyük güvene ve desteğe layık olmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Kampanyam boyunca da belirttiğim gibi; Düzce Belediyesi tüm Türkiye’ye örnek gösterilen hizmetlere imza atacak. Kampanyamda ortaya koyduğum projelerimizi, birer birer hayata geçireceğiz.Bütün kardeşlerim şundan emin olsunlar: Belediyenin tüm faaliyetleri, tüm icraatları; açık ve şeffaf olacak. Gri alan olmayacak. Her şey şeffaf olacak. Kafamıza göre değil, ortak akılla hareket edeceğiz.Düzcelinin istediği, uygun gördüğü, onayladığı her proje için gece gündüz çalışacağız. Günü kurtarmak için değil, geleceğin Düzce’sini inşa etmek için çalışacağız. Belediyemizi mali disiplin ilkelerinden taviz vermeden yöneteceğiz. Gelir artırıcı projelerin yanı sıra, sosyal belediyeciliğin de en güzel örneklerini vereceğiz.   

“Biz yaptık oldu” mantığı, belediyeden içeri giremeyecek. Hiçbir işi oldu bittiye getirmeyeceğiz.  Sabah evinden çıkan her Düzceli, belediye hizmetlerimizin kalitesini ve farkını hissedecek. Düzce’yi sadece belediye hizmetleriyle değil, sanayisiyle, üretimiyle, tabiatıyla, eğitimiyle, bilimiyle, teknolojisiyle, sağlığıyla, ulaşımıyla, tarımıyla, sanatıyla, kültürüyle ve turizmiyle göz dolduran, parmakla gösterilen, örnek bir marka şehir haline getirmek için tüm enerjimizi ortaya koyacağız. “ dedi.

Kendisine verilen emaneti en doğru biçimde koruyacağına söz veren Özlü, “Düzce Belediyesi’nin herkesin belediyesi, Faruk Özlü’nün herkesin belediye başkanı olacağım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAYIKÇI YİNE YANILDI! YORUMUNU ANINDA SİLDİ!
KAYIKÇI YİNE YANILDI! YORUMUNU ANINDA SİLDİ!
ÜMİT YILMAZ KİME GOL ATTI?
ÜMİT YILMAZ KİME GOL ATTI?