Reklamı Geç
Reklam
FARUK ÖZLÜ’DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

FARUK ÖZLÜ'DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 5 aylık icraatlarıyla ilgili bilgi verdi.

04 Eylül 2019 - 12:53 - Güncelleme: 04 Eylül 2019 - 14:49

Özlü, AK Parti İl Başkanlığında Daraltılmış il Divan toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Özlü'nün öne çıkan mesajları şöyle:

Otobüs işletmesi yıllık 7.5 milyon lira zarar ediyor, et kombinasını özelleştirip kara geçtik.   İşçilerin maaşlarını ödedik, ek mesai ve ikramiyelerini ödemedik.

Gelir ile gider arasında bir dengesizlik var. Bunu dengelemeye çalışıyoruz. Giderleri kısmak gelirleri arttırmak istiyoruz. Bunun üzerine çalıştık. 21 maddeden oluşan mali disiplin tedbirleri uyguluyoruz. 

Belediyemiz açısından bu sene bakım onarım yılı olacak. Bunun büyük projelerin alt yapısını oluşturuyoruz. Önemli çalışmaların planlanması ve projelendirmesini hazırlıyoruz.

Asar suyunun rekraasyonu için 2019 yılında yaklaşık 2 milyon civarında hibe aldık. Asar suyu için bir ulusal proje yarışması açacağız. Konuralp bölgesinde bir kültür sokağı için bir projemiz var. 1.5 milyon lira hibe aldık. Konuralp’teki kazı çalışmaları 12 ay boyunca yapılması için 1.5 milyon lira hibe aldık. 5 milyon lira gibi bir hibe aldık. Borçlanmıyoruz kredi kullanmıyoruz ve bu paraları alıyoruz.

MİLLET BAHÇESİ  

Düzce’de 2 etaplı bir millet bahçesi projemiz var, onaylarını aldık. Birinci etabı merkez park dediğimiz Avni Akyol parkı ve İnönü parkından oluşan eski parklardan oluşan bölgeler millet parkı olacak. 

STAD

Mİllet parkının ikinci etabı ise stadyumunun olduğu yerdir. Bununda onayını aldık. Burada stadyumun  taşınması var.  Stadyumu geçici bir süre için Şıralık’a taşıyacağız. Kalıcı konutlar bölgesindeki güreş meydanındaki tribünleri oradan söküp Şıralık’a götüreceğiz. Orada Düzcespor’un bir stadyumu olacak. Düzcespor’un gerçek bir stadyumu olasıya kadar faaliyetlerini burada sürdürecek. Bizde şu anda bulunan stadyumun olduğu yeri millet bahçesi yapacağız.

OTOBÜSLER ZARARDA

Otobüs işletmesi üzerinde çalışıyoruz. Düzce için bir ulaşım master planı üzerinde çalışıyoruz. Düzce’de sayımlar yapıldı. Kaç yolcu var. Kaç inen var. Kaç binen var. Ne kadarlık bir gelir temin ediyoruz. Düzce’de günde ortalama 20 bin kişi toplu taşımayı kullanıyor. Toplu taşıma işinin bugünki otobüs büyüklüğü ile fizibıl olması için gelir gideri karşılaması için günlük ortalama 50 bin kişinin otobüs kullanması gerekiyor. Bununla ilgili yılbaşına kadar çalışmayı tamamlayacağız.

Toplu taşıma işi 7,5 milyon lira zarar ediyor. Toplu taşıma işlerini zarardan artıya geçireceğiz.  

82 MİLYON LİRA ALACAĞIMIZ VAR

13 milyon lira su alacağımız var. Düzce Belediyesi’nin toplamda 82 milyon lira tahsil edemediği bir alacak var. Bunları da tahsil edeceğiz. Gelir olmazsa gideri karşılayamayız. Sizlerden destek istiyoruz. Düzcelilerden destek bekliyoruz. Gelir gider dengesini sağlayamazsak bu şehri güzelleştiremeyiz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİLİMLİLİ KADINLAR  VOLEYBOLA MERAK SARDI
ÇİLİMLİLİ KADINLAR VOLEYBOLA MERAK SARDI
PAKMAYA ELEMAN ARIYOR
PAKMAYA ELEMAN ARIYOR