DÜZCE’YE 20 YILDA 10 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPILDI

 DÜZCE’YE 20 YILDA 10 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPILDI

Türkiye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Karadeniz SMMM Odaları Toplantısı Düzce Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde Düzce’de düzenlendi.

10 Şubat 2020 - 12:09

Türkiye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Karadeniz SMMM Odaları Toplantısı Düzce Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde Düzce’de düzenlendi.

Düzce’nin ev sahipliğinde düzenlenen TÜRMOB Karadeniz SMMM Odaları toplantısı şehir merkezinde bir otelin toplantı salonunda yapıldı. 46’ncısı düzenlenen Karadeniz SMMM Odaları toplantısına katılan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gündemdeki siyasi ekonomik gelişmeleri değerlendirirken Türkiye’nin tarihinde ilk kez 5,4 Milyar Dolar artıya geçtiğini ifade etti.

 “İlimize Yapılan Devlet Yatırımları 10 Milyar TL’yi Buldu”

Başkan Özlü genelde ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak Düzce’de de yatırımların ciddi şekilde arttığına da dikkat çekerek istihdam konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özlü konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Düzce, hem yerli hem yabancı yatırımcının faydalanacağı girişim kolaylıkları ile ön plana çıkıyor. Bugüne kadar Düzce geneline yapılan devlet yatırımları; 10 Milyar TL’ye ulaştı. Ulaştırmadan, haberleşmeye, eğitimden, kültüre, sağlıktan, sanayi ve teknolojiye kadar sayısız alanda yatırım yapıldı. Düzcemiz’in, Düzceliler’in kalkınması için elimizden gelenin daha fazlasını ortaya koymaya çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. İlimizin önemli beklentilerinden biri de istihdam politikaları geliştirme konusu idi. Bu konuda seçim öncesi verdiğimiz vaatlerimizin arkasındayız. Benim için Düzce Belediye Başkanı olmak, belediye sorumluluk alanları ile sınırlı değil, il genelinde tüm vatandaşlarımızın beklentilerini gücüm yettiğince karşılamaktır. Seçim kitabımızda belirttiğimiz gibi, 15 bin kişinin istihdamı için atacağımız adımlar, fiilen gerçekleşmeye başladı. Vatandaşımızın ekonomik gücünü yükseltecek, alım gücünü artıracak olan iş ve istihdam politikalarıdır. Nitelikli iş gücü oluşturmak, bunu piyasa ile buluşturmak için, İŞKUR ve TSO ile birlikte bir “İş Kulübü” kurarak çalışmalarımıza başladık. Düzce’den ve düzce dışından yatırımcıların, Düzce’de yatırım sahası oluşturmaları için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Yakın zamanda temeli atılacak Namet-Maret üretim tesisleri bunun en güzel örneğidir. Yeni yatırımlar ile çevresindeki illerle yarışan Düzce’yi, her geçen gün gelişen kent yapısı ve artan nüfusu ile İnsani Gelişmişlik Endeksi sıralamasına göre Türkiye’nin, ilk 10 ilinden biri haline getirmek, en büyük hayalimizdir. Bu açıdan baktığımızda düzce, 20 yılda büyük bir yol kat etti.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    7 ay önce
    ESKİ PARAYLA MI YOKSA YENİ PARAYLA MI? Eğer yeni para ile ise yarısına denk gelecek kısmını açıklayın bilanco ile Düzcede 200 ün üzerinde mali müşavir gönüllü olarak inceleyip doğrulayacak. Yaptığınız şeylerin yarısını Düzce halkı görmeden yandaş müteahitlere yolladınız ilbank üzerinden kimi kandırıyorsunuz kandıracağınız insanlar sizi köyün kapısında bekleyen tv başı cahilleri onlara anlatın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YENİ VAKA SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR
YENİ VAKA SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR
TURİZM BAKAN YARDIMCISI: DÜZCE İÇİN ÇALIŞMA YAPACAĞIZ
TURİZM BAKAN YARDIMCISI: DÜZCE İÇİN ÇALIŞMA YAPACAĞIZ