Reklam
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 2019’DA BAŞARILI
Reklam

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 2019'DA BAŞARILI

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi açısından 2019 yılıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

09 Ocak 2020 - 13:42

Tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, başarılarıyla, fiziksel yapılaşmasıyla, ihtisaslaşma faaliyetleriyle iz bırakmaya çalıştıklarını ifade ederek Düzce’ye hatırı sayılı eserler bırakmak için gayret ettiklerini dile getirdi.

Çocuk Acil Servisi

Sağlık alanında da önemli ilerlemeler kaydettiklerini belirten Prof. Dr. Çakar, Çocuk Acil Servisi’ni ayrı binada yapılandıran tek Üniversite Hastanesi olduklarını, Hastane bünyesinde Organ Bağışı Birimi ve Organ Nakil Merkezi ile Uluslararası Sağlık Turizmi Hasta Birimi kurduklarını bildirdi.

 

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi  

Türkiye’nin en büyük Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’ni hayata geçirdiklerini anlatan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Merkezde klinik araştırmalar ve laboratuvar çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği 15 tür Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarının 10 tanesinin, bu Merkezde sertifikalı olarak uygulamasının ve eğitiminin yapıldığı bilgisini paylaşan Çakar, Merkezin sağlık turizmine çok önemli katkılar yapacağının altını çizdi.

Düzce Üniversitesi’nin yapılaşma çalışmalarından da bahseden Rektör Çakar, 2019 yılında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi, Tıp Fakültesi Ek Derslik Binası ve Kağıt Hamuru Tesisi’nin yapımının tamamladığını, Orman Fakültesi’nin tadilatı ile Hastane otopark ve çevre düzenlemesinin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Devam eden yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Çakar, Botanik Bahçesi’nin görsel olarak kendini göstermeye başladığını belirtti. İçinden şelaleler akacak olan, biyolojik göleti, endemik ve süs bitkileriyle Botanik Bahçesi’nin çok önemli bir yaşam alanı olacağını söyledi. İlahiyat Fakültesi Camii, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun yapımının devam ettiğini dile getiren Çakar, İlahiyat Fakültesi binasının planlanan yatırımlar arasında olduğunu kaydetti.

 Son 4 yılda genel bütçeyi yüzde 57, toplam kapalı alanı yüzde 35, öğrenci sayısını, öğrencilere verilen desteği ve hastane performansını yüzde 30, öğretim üyesi sayısını yüzde 20 artırdıklarına dikkat çeken Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi’nin; Açık Kapı, Temiz Kampüs, Açık Kampüs, Açık Ders, Açık Mutfak, Açık Kürsü ile yeni uygulamaya başlayan Logo Günü, Müzik Durağı Kampüste ve yayın hayatına başlayan Radyo Düet hakkında bilgiler paylaştı.

Son olarak ihtisaslaşma sürecinden söz eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 5 yıllık programın 3. yılında olduklarını söyledi. Bu programla Düzce’nin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi olmasını istediklerini vurgulayan Rektör Çakar, atıklardan katma değerli ürün üretimi noktasında önemli mesafe kaydettiklerini söyledi. Düzce Üniversitesi’nin markalarının tescillendiğini belirten Prof. Dr. Çakar, önümüzdeki günlerde kendi markasını lisanslamış olan ilk üniversite olacaklarını da sözlerine ekledi. Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE YÜZDE 98 ARTIŞLA İKİNCİ OLDU
DÜZCE YÜZDE 98 ARTIŞLA İKİNCİ OLDU
KORONA DÖNEMİNDE ZEKATINIZI VEREBİLİRSİNİZ
KORONA DÖNEMİNDE ZEKATINIZI VEREBİLİRSİNİZ