Reklam
  • Reklam
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 13 YAŞINDA
Reklam

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 13 YAŞINDA

Düzce Üniversitesi, düzenlediği görkemli törenle, 13. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadı.

20 Mart 2019 - 10:30 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 10:54

Ürettiği evrensel değerlerle, çevre ve sağlık teknolojileri alanında öncü, proje işbirlikleri ile de bölgesel bir lider olma hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen, nitelikli eğitimi ve gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarla bölgemizin ve ülkemizin önemli bir bilim merkezi haline gelen Düzce Üniversitesi, düzenlediği görkemli törenle, 13. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 13. Kuruluş Yıldönümü Teşvik ve Ödül Töreni programına; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, şehrimiz kamu temsilcileri, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye davet edilen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren; bölgemize ve ülkemize hizmet anlayışından, ilkeli ve etik değerlere bağlı duruşundan, milli ve manevi değerlerden evrensel değerler üretme vizyonundan taviz vermeden, bir dünya üniversitesi olma yolunda kat ettiği mesafeden dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Düzce Üniversitesi’nin; 14 fakültesi, 2 yüksekokulu, 4 enstitüsü ve on meslek yüksekokulunda, her yıl artan öğrencisi ve personeliyle, çağın gerektirdiği biçimde değişimi yönetebilen bir Üniversite olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu güne kadar, bölgenin ve özellikle Düzce’nin sorunlarına yönelik çalışmaları, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği katkı ve son iki yıldır yürüttüğü ihtisaslaşma çalışmaları ile değer üretmeye devam ettiğinin altını çizdi.

Düzce Üniversitesi’nin, TÜBİTAK, MARKA ve AB tarafından pek çok sayıda proje yürüttüğünü vurgulayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin kuruluşundan buyana 1000’ne yakın proje oluşturduğunu ifade etti.

“Uzak Mesafelere Ulaşmak, Yakın Mesafeleri Aşmakla Olur”

Düzce Üniversitesi Sağlık, Araştırma Uygulama Hastanesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Gönül dostumuz merhum Dr. Talat Bahçebaşı’nın adını yaşatacak ek hizmet binamızı hizmete açtık. Yeni onkoloji, diyaliz, endoskopi ünitemizi ve özel servisimiz ile poliklinik alanlarını faaliyete geçirdik. Yeni erişkin ve çocuk acil servislerimizi hizmete kazandırdık. Hizmet kalite puanımızı artırdık, özellikli operasyonlar ve yeni birimlerle çok daha fazla kişiye sağlık hizmeti sunduk. Modern ve yeni cihazları hastanemize kazandırdık.” şeklinde konuştu.

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Üniversitenin bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için önemli çalışmalara imza attığını belirterek, öğrencilerin yanında bölge halkının da bazı konularda bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı. Düzce’nin çok verimli tarım ovası olduğunu hatırlatan Başkan Ay, herkesin bu ovada herkesin kendi ihtiyaç duyduğu tarım ürünlerini çok rahat üretebileceğinin altını çizdi.

“Akademik Çalışmalarının Yanında Bölgenin Gelişimi İçinde Çalışmalar Yürütülüyor”

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın konuşmasından sonra kürsüye davet edilen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi’nin 13. yaş gününü birlikte kutlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, kendisinin Düzce’de geçirdiği zaman içerisinde Düzce Üniversitesi’nin bölgesine ve ülkemize faydalı olabilmesi için özverili çalışmalar yürüttüğüne şahit olduğunu ifade etti. Akademisyenlerin hem kendi gelişimi için hem çocukların eğitimi için yaptığı çalışmaların yanında, bölgesel sanayinin kalkınması için de verdiği çabalarını takdirle karşıladığını vurgulayan Vali Dr. Zülkif Dağlı, yapılan bu çalışmalarda emeği geçenlere ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının sonrasında, 13. Kuruluş Yıldönümü pastasının, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve protokol üyeleri eşliğinde kesilmesiyle devam eden programda, Üniversitemizin gelişmesine ve öğrencilerimize sağladıkları katkılardan dolayı; kuruluş temsilcilerine ve şehrimizde faaliyet yürüten firma temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Dereceye Giren Akademisyenlere ve Öğrencilere Ödül

Dereceye giren lisansüstü öğrencilerine 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Ödülleri ile Öğretim Elemanlarıne Başarı Belgelerinin takdim edildiği törende, Düzce Üniversitesi Bilimsel Yayınları ve Proje Geliştirmeyi Teşvik Ödülleri ile 2018 yılı kapsamında Yayın Başarı, Atıf Başarı, Birim Yayın Başarı,  Fikri Sınai Mülkiyet, Proje, Keşif, Girişimcilik, Kurumsallaşma ve İhtisaslaşma ile Sanat, Sosyal Sorumluluk, Yurt Dışı Görevlendirme ve Basılı Yayın alanlarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

2018 yılı kapsamında Bilimsel Yayın Teşvik Ödülüne layık görülen akademisyenlere belgelerinin takdim edilmesinin sonrasında, Düzce Üniversitesi’nde son bir yıl içinde yeni akademik unvan alan öğretim üyelerine belgeleri takdim edilerek cübbeleri törenle giydirildi.

Düzce Üniversitesi 13. Kuruluş Yıldönümü programı, konuklar için verilen kokteylin ardından sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
81 BİLETLE DESTEK OLDULAR
81 BİLETLE DESTEK OLDULAR
AK PARTİ YÖNETİMİ MAZBATA ALDI
AK PARTİ YÖNETİMİ MAZBATA ALDI