"DÜZCE ÖNCÜ İL OLACAK"

"DÜZCE ÖNCÜ İL OLACAK"

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük sağlık standartları açısından Düzce’yi Türkiye genelinde öncü illerden biri yapmayı hedeflediklerini söyledi. 

11 Temmuz 2017 - 16:40 - Güncelleme: 11 Temmuz 2017 - 16:44

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük sağlık standartları açısından Düzce’yi Türkiye genelinde öncü illerden biri yapmayı hedeflediklerini söyledi. 
Düzce İl Müdürü Dr. Mustafa Özyörük basın mensupları ile bir araya geldi. İl Müdürü Özyörük basın mensuplarını her zaman bir sağlık müfettişi gibi görmeyi istediklerini vurguladı.

Aile hekimliği için gereken yapıldı
Dr. Mustafa Özyörük, Aile Hekimliği uygulamasının standartlarını yükseltmek için gerekli girişimleri yaptıklarını belirterek “Düzce Aile Hekimliğinde pilot ildi ve Türkiye’ye örnek oldu. Fakat sağlık göstergelerine bakıldığında daha iyi noktalara gelebileceğimizi gördük. Bunun için gerekli yatırımları yaptık” diye konuştu.
Basını sağlık müfettişi olarak görmek istiyoruz
Basının desteğine ihtiyaç duyduklarını ve basın mensuplarını birer sağlık müfettişi olarak görmek istediklerini vurgulayan Dr. Özyörük “Vatandaşımızın sağlık hizmetinden nasıl faydalanacağını öğrenmesi gerekiyor. Bu anlamda basının desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Biz tüm basın mensuplarını birer sağlık müfettişi olarak görmek istiyoruz. Buluşmaları sık aralıklarla gerçekleştirmeyi temenni ediyoruz” dedi.
Düzce öncü il olacak
Dr. Özyörük Düzce’yi sağlık göstergeleri açısından Türkiye’de öncü bir il yapmayı amaçladıklarının altını çizerek “Daha yaşanabilir bir il olmayı hedefliyoruz. Düzce’de başardığımızı Türkiye’de de başarırız gibi bir inanca sahibiz. Sıfır hatayla çalışması gereken bir teşkilatız. Sağlık hata kabul etmiyor. Telefonlarımız 24 saat açık” dedi.

Whatsapp projesi
Projeleri arasında Whatsapp uygulaması ile vatandaşlara ulaşmak olduğunu söyleyen Özyörük “Whatsapp uygulamasını vatandaş ile aramızda bir köprü olarak kullanmak istiyoruz. Kapımız her zaman açık. Sağlık Müdürlüğü bünyesinde mütevazi bir proje ofisi oluşturduk” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NEVRUZ NEŞEYLE KARŞILANDI
NEVRUZ NEŞEYLE KARŞILANDI
12. YIL KONSERİ
12. YIL KONSERİ