DÜZCE KASRI BİNASI TENEKEDEN YAPI GİBİYMİŞ

DÜZCE KASRI BİNASI TENEKEDEN YAPI GİBİYMİŞ

Yıkımı gerçekleştirilen Düzce Kasrı binasının, kalitesiz malzeme ile yapıldığ, taşıyıcı kolonlarının olmadığı ve temelinin çürüdüğü açıklandı.

29 Temmuz 2020 - 16:51 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 - 16:58

Düzce Belediyesi tarafından tümüyle yıkılan Düzce Kasrı binasının yerine yeni bir yapı inşa edileceği bildirildi.

Düzce Belediyesi'nden yapılan açıklamada,  Düzce Kasrı’nın, prefabrik bir yapıdan ibaret olduğu, yeterli taşıyıcı kolonlarının olmadığı, temel bağlantı noktalarının çürüdüğünü ve adeta bir teneke yığını durumunda bulunduğu belirtilerek, “Mimar ve mühendislerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan ortak karar, Düzcemiz’e kalıcı bir eser kazandırma amacı taşımaktadır” denildi.

Açıklama şöyle;

 “Bahçeşehir’de yaklaşık 20 yıl önce inşa edilen ve daha sonra kullanım hakkı belediyemize geçen, sosyal tesis şeklinde hizmet veren Düzce Kasrı, kalitesiz inşa malzemesi ve yapı biçiminin elverişli olmaması sebebi ile işletmecisine yıllarca zarar ettirmiştir.

Yapım amacına uygun kapasitesini karşılayamayan, çelik konstrüksiyon şeklinde lanse edilen ancak büyük bir kısmı adeta teneke malzeme ile inşa edilmiş bu yapıyı tamir ve tadilata alarak güçlendirme amacıyla başlattığımız çalışma öncesinde söz konusu yapının projesi bulunamamıştır.

TAŞIYICI KOLONLARI YOKTU

İç cephe kaplamaları içinde taşıyıcı kolonların olmadığını tespit eden teknik personelimiz, söz konusu yapının mevcut hali ile tadilat edilmesinin çok daha masraflı ve ana demir direklerin temel bağlantı noktalarının çürümesi gerekçesi ile yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilmiştir.

Bu bilgiler ışığında kamuoyunu yanlış yönlendirme amacı güden paylaşım ve iddialarda bulunan şahıslara bildirmek isteriz ki; bahse konu Düzce Kasrı, prefabrik bir yapıdan ibaret, yeterli taşıyıcı kolonları olmayan, temel bağlantı noktaları çürümüş, adeta bir teneke yığınıdır. Mimar ve mühendislerimizin çalışmaları ile ortaya çıkan ortak karar, Düzce’mize kalıcı bir eser kazandırma amacı taşımaktadır.”

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • samet gürel
  4 ay önce
  sizden izin mi alacak yapacağı iş için. biz güvendik oy verdik. şu konuşanlardan bin kat düzceyi korur kollar . durmak yok yola devam başkanım
 • İbrahim Tosun
  4 ay önce
  Devletin parasına yazık kim yaptırıp kontrol etmediyse onlardan Yeni binanın ücreti tahsil edilmelidir
 • A.Rıza Özçelik
  4 ay önce
  eskiden ağaçlar kuruduğundan sayıştay rapor tutamazdı çok basit ağaçlar tutmadı derdiniz hiç bir şekilde rapor tutamazdı. bu da aynı önce bir bilirkişi yollayıpta baktırsaydınız ya bu binaya restorasyon olurmu yoksa yıkılmasımı lazım diye ama zaman kaybı olurdu. bu zamana kadar harcanan paraları sayın belediye yetkilileri aylıklarından mı ödeyecekler yoksa bina tutmadımı diyecekler bakalım. BELEDİYENİN YAPACAĞI KONUŞMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM, BAKALIM NASIL BİR ŞEY DİYECEKLER. UYUMAYA DEVAM GÜZEL DÜZCEM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA SON DURUM: 193 VEFAT DAHA
KORONADA SON DURUM: 193 VEFAT DAHA
DÜZCESPOR 3 GOLLE 3 PUAN ALDI
DÜZCESPOR 3 GOLLE 3 PUAN ALDI