Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
DÜZCE’DEN MAKEDONYA’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

DÜZCE'DEN MAKEDONYA'YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

10 Mart 2018 - 18:41

Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi tarafından Makedonya Üsküp Çayır’da 105’e yakın zihinsel engelli çocuğa rehabilitasyon hizmeti veren okulun tüm ihtiyaçları karşılandı.

 

İmago Plus Derneği, eksiklerin giderilerek çocuklara daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla Türkiye Beyazay Derneğine destek çağrısında bulundu. Bunun üzerine harekete geçen Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi, Düzce Belediye ve Düzce Üniversitesinin desteğiyle okulun tüm ihtiyaçları temin edildi. Temin edilen okulun ihtiyaçları Düzce’de bir merkezde toplanarak kolilere konuldu. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi malzemelerin kolilenmesine yardımcı oldu.

Beyazay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi, talep edilen 300 kalem malzemenin alındığını belirterek "Düzce olarak bizden 300 kalem yeni açılan bir okulun eğitim malzemesi istediler. Düzce bu çağrıyı Belediye Başkanımız Dursun Ay’a ilettik. 300 kalem malzeme alındı. Aynı malzemelerin bir kısmı da İstanbul’dan kololilendi. Makedonya Üsküp’e gidecek. Elini Türki Cumhuriyetlerine uzattığı için Belediye Başkanımız Dursun Ay’a teşekkür ederiz" dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu bir yandan savaştığını bir yandan da yardım çağrısında bulunanlara yardım ellerini uzattıklarını belirterek, "Ülkemiz olarak bir yandan savaştayız, bir yandan da Balkanlardan gelen yardım çağrısına yardım elimizi uzatıyoruz. Balkanlarda bir okula destek oluyoruz. Ülkemiz büyük bir ülke. Orada ki kardeşlerimize de destek olacağız. Osmanlı’dan kalma dost kardeş ülkelere destek oluyoruz. Büyük bir ülkeyiz. Ülkemiz bir yandan savaşacak bir yandan üretim yapacak. Beyezay Derneği bizimle paydaş olduğu için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşların ardından alınan malzemeler kolilenerek kargoya verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUZAFFER YİĞİT GÖNÜLLERİ FETHETTİ
MUZAFFER YİĞİT GÖNÜLLERİ FETHETTİ
"VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRDİK"