Reklam
DÜZCE’DE CUMHUR VE MİLLET BİRLEŞTİ!

DÜZCE’DE CUMHUR VE MİLLET BİRLEŞTİ!

Yerel seçimler öncesi Cumhur İttifakı’nda yer alan AK Parti ve MHP ile Millet İttifakı’nda yer alan İYİ Parti ve CHP’den seçilen Belediye Meclis üyeleri, huzur hakkından feragat edilmesi konusunda anlaştılar.

14 Nisan 2019 - 16:43

 

Yerel seçimler öncesi Cumhur İttifakı’nda yer alan AK Parti ve MHP ile Millet İttifakı’nda yer alan İYİ Parti ve CHP’den seçilen Belediye Meclis üyeleri, huzur hakkından feragat edilmesi konusunda anlaştılar. Bu tablo, seçim öncesi yaşanan gerginliğin sona erdiğini gösterirken, böylece Türkiye’ye örnek olacak bir demokrasi örneği sergilendi.

Düzce Belediye Meclisi, Başkan Faruk Özlü’nün yönetiminde ilk toplantısını yaptı.

Toplantıda, gündem maddeleri arasında yer alan meclis üyelerinin aylık huzur hakkı ücretinin belirlenmesi görüşüldü. Görüşme öncesi Cumhur İttifakı’na mensup AK Parti ve MHP’li üyeler ile Millet İttifakı’na mensup İyi Parti ve CHP’li üyeler çeşitli önergeler sundular. Yapılan müzakereler sonunda, Millet İttifakı üyelerinin önergesine, AK Parti ve MHP’li üyeler de destek verdiler. Karara göre, meclis üyelerinin huzur hakkı almamaları oy birliği ile karara bağlandı.

Düzce Meclisi’nde yaşanan bu olayla Türkiye’de bir ilk gerçekleşti. Seçimler öncesi Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasında gerginlik ve kutuplaşma yaşanmıştı. Hatta, AK Parti ve MHP kanadı, Millet İttifakı’nda yer alan İYİ Parti ve CHP’yi teröristlikle dahi suçlamıştı.

Düzce Belediye Meclisi’nin ilk oturumunda, seçim öncesi yaşanan gerginliklerin son bulduğu, aksine güzel bir demokrasi örneği sergilendiği gözlendi.

Belediye Başkanı Faruk Özlü, Belediye Meclisi’nde her parti temsilcisi üyenin fikirlerinin dinleneceğini ve ortak kararlar alınacağını ifade ederek, “Özellikle mecliste yumuşak bir dil kullanma taraftarıyım, sizden de bunu rica ediyorum” diyerek Cumhur ve Millet İttifakı üyelerine olumlu mesaj verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FARUK ÖZLÜ İZMİR'DE TUNÇ SOYER'LE GÖRÜŞTÜ
FARUK ÖZLÜ İZMİR'DE TUNÇ SOYER'LE GÖRÜŞTÜ
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SKANDAL AÇIKLAMA
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SKANDAL AÇIKLAMA