Reklam
DURMUŞ ARSLAN AK PARTİ’Yİ RİSKE SOKUYOR

DURMUŞ ARSLAN AK PARTİ’Yİ RİSKE SOKUYOR

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığına getirilen Durmuş Arslan’ın şahsi hesaplarla kendine çalıştığı ve İGM adaylığı için yerini garantiye aldığı bildirildi.

09 Şubat 2019 - 14:43

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığına getirilen Durmuş Arslan’ın aldığı bazı kararlar ve hatalı stratejilerle seçim çalışmalarında partiyi riske soktuğu, şahsi hesaplarla kendine çalıştığı ve İGM adaylığı için yerini garantiye aldığı bildirildi.

Durmuş Arslan 2009 seçimlerinde de SKM’de görev yapmış, yanlış ve hatalı planlama ve atraksiyonlar sebebiyle AK Parti’nin il genelinde 6 belediye kaybetmesinde payı olmuştu.

Geçmişte bir çok yanlış yapan ve partiyi sıkıntıya sokan Arslan’ın, SKM başkanlığına getirilmesi tartışmalara ve eleştirilere yol açtı.

2004 seçimlerinden bu yana AK Parti teşkilatı, SKM başkanlığına mutlaka il yönetim kurulu içinden birisini görevlendirirdi. İlk kez yönetim kurulu dışından bir isim olan Durmuş Arslan SKM gibi hayati önem taşıyan bir kurumun başına getirildi. Siyasal hiçbir sorumluluğu bulunmayan Arslan’ın kritik öneme sahip yerel seçim öncesi partinin en önemli organı olan SKM başkanlığına getirilmesi eleştirilere yol açmaya başladı.

AK Parti Düzce teşkilatında geçmiş dönemde Merkez İlçe Başkanlığı, bir dönem de Düzce Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Durmuş Aslan’ın İl Genel Meclisi adaylığını garantiye aldığı, liste sıralamasında kendisini ilk 3’e yazdıracağı belirtiliyor.

Kendisinin İGM adaylığını garanti gördüğü, seçimden çok kendi siyasal geleceğini düşündüğü ve bu yönde çalışma yaptığı belirtilen Arslan’ın “adaylık garantisi sözü” aldığı ifade ediliyor.

Yerel seçim çalışması gibi önemli politik faaliyetlerin gerçekleştirildiği bu dönemde, siyasi stratejilerin ve organizasyonların yapıldığı SKM gibi en önemli kurumun başına Durmuş Arslan’ın gibi kendi siyasi geleceğini ve İGM adaylığını düşünen birinin getirilmesine parti içinden de tepkiler olduğu bildiriliyor.

 

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Kerim
  5 ay önce
  İl ve İlçe teşkilatlarına, bel..İl ve İlçe teşkilatlarına, belediyelerinize hırsızları, entrikacıları, ihale koşturanları koymasanız olmuyor. Durumu bozulanlar düzeltiyor sonra onların yerine diğer durumu bozulanlar giriyor. Batık kurtarma partisi oldunuz.Yazık size gönül veren aç açık peşinizde koşanlara.
 • Kamil
  5 ay önce
  Zamanında vergi dairesinden neden atıldı.Sonra tekrar göreve dönüp nasıl emekli oldu.
 • durmuş aslan
  5 ay önce
  hırsız durmuş
 • Durmuşşşşş
  5 ay önce
  Neyin peşinde olacak PARANIN !!!
 • Düzceli Akkurt
  5 ay önce
  Tabiki makamın mevkinin peşinde seviyor bu işleri.Avantadan memur oldu yetmedi.Devletten aldığı maaşı hakkediyormu acaba sormak lazım.Bunun vebalini nasıl verecekler.Parti içindede insanları birbirine takmayıda iyi bilir kendi çıkarları uğruna.Eger Ak parti bu şahsa İGM Üyeliğindede vefa gösterecekse yanılır.Zaten memur olarak fazlasıyla almıştır karşılığını.
 • A.Rıza ÖZÇELİK
  5 ay önce
  Herkes işini yapacak ayakkabı satan ayakkabıcılık, bakkal olan bakkalcılık, mahifaturacıda basma satacak. Siyasetide siyasetten anlayan yapacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN VARANK'TAN TUNCAY ŞAHİN'E TAM DESTEK
BAKAN VARANK'TAN TUNCAY ŞAHİN'E TAM DESTEK
FINDIK PARA EDECEK Mİ?
FINDIK PARA EDECEK Mİ?