Reklam
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Düzce’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını düzenlenen etkinliklere coşku içinde kutlandı.

29 Ekim 2019 - 13:00

Düzce’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını düzenlenen etkinliklere coşku içinde kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm ülkede olduğu gibi Düzce'de de coşku ile kutlandı. 29 Ekim kutlamaları kapsamında öncelikle Vali Dağlı tebrikleri kabul etti ardından kutlamalara Anıt Park Meydanı'nda devam edildi.

Anıtpark Meydanı'ndaki kutlamalara Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Anıt Park Meydanı'nda ki kutlamalar Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın halkı selamlaması ile başladı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Vali Dağlı tarafından yapıldı.

Vali Dağlı Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutlayarak şunları söyledi: “600 yıllık bir cihan devletinin üzerinde yükselen bu genç Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal’in de ifade ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesini ilk günkü şevkle, heyecanla ve azimle sürdürüyoruz. Bugünde 2023 vizyonuna odaklanarak yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlamalıyız. Anadolu’da ki bin yıllık varlığımızı ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefinden asla taviz vermeyeceğiz. Devletin tüm kurumlarıyla milletimiz ile beraber emin adımlarla ilerleyeceğiz. Biliyoruz ki siz halkımızın bu yoldaki azim ve kararlılığı en büyük teminatımızdır. Bu duygular ile Cumhuriyetimizin 96. Gurur yılını kutlayarak başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için canlarını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Tüm Türkiye’nin Cumhuriyet bayramını kutluyorum.”

Dağlı’nın konuşmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okundu ve gösteriler düzenlendi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları mehteran takımı ve tören geçişinin ardından son buldu.

 

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • SSS
  3 ay önce
  BELEDİYE BAŞKANINI ŞİMDİYE KADAR GERÇEKLEŞEN RESMİ TÖRENLERDE GÖREMEDİK MAALESEF. KEŞKE KENDİLERİ DE TÖRENLERDE DÜZCE HALKININ ARASINDA BULUNSA.
 • A.Rıza ÖZÇELİK
  3 ay önce
  Belediye Başkanı nerde bir mahallede seçimlerin alt yapısını hazırladığı için mi gelmedi yoksa hastalandı mı?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHELİ YOLCULAR TÜRKİYE'YE İNDİ
KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHELİ YOLCULAR TÜRKİYE'YE İNDİ
FUTBOLDA ŞAMPİYON MUSTAFA KEMAL
FUTBOLDA ŞAMPİYON MUSTAFA KEMAL