Reklamı Geç
Reklam
CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Düzce'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, her yaştan çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle kutlandı. 

29 Ekim 2018 - 13:54 - Güncelleme: 29 Ekim 2018 - 14:03

Düzce'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, her yaştan çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle kutlandı. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, dün çelenk sunumu töreni ile başlamıştı. Bugün kentte ilk olarak Vali Zülkif Dağlı’nın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Ardından Anıtpark’ta  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayarak kutlamalara devam edildi.

VALİ DAĞLI KONUŞMA YAPTI

Törende konuşma yapan Vali Dağlı, “Ay yıldızlı al bayrağımız ve Ezan seslerinin gölgesinde, şanlı tarihimizin, Akçakoca Beylerin, Konuralp Gazilerin yurdunda Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere son devletimizi kuranların, kahraman ecdadımızın ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda Cumhuriyetimizi kuranlara şükran hislerimizi ifade etmenin, huzur, güven, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıl dönümü Düzce halkımıza ve aziz milletimize kutlu olsun. Bu aziz millet Bayrağımızı namertlere çiğnetmedi ve çiğnetmeyecek. Tüm halkımız bilmektedir ki bunlar dün Asala iken bugün FETÖ, PKK ve DAEŞ olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uyanık olmazsak yarın başka isimlerle karşımıza çıkacaklar. Bunlar 100 yıl önce emellerini gerçekleştirememiş olanların uzantılarıdır. Bu oyunlara karşı uyanık olmak, birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirmek, ortak varlığımız olan Cumhuriyete sahip çıkmak ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşımak için azim ve kararlılıkla çalışmak hepimizin en önemli görevidir. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya 5 yıl kaldı. Birlik ve beraberliğimizi üst seviyeye çıkartacağız. Kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğiz.  Hakkaniyet, adalet, demokrasi, insan hakları gibi evrensel değerleri kendimize prensip edineceğiz. 2023 hedeflerine ulaşma noktasında Düzce’nin katkısını en üst seviyeye çıkartmak için gayret göstermeliyiz. Halkımızın bu yoldaki azim ve kararlılığı en büyük teminatımızdır” dedi. 

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından tören, öğrenciler tarafından cumhuriyeti konu alan şiir ve kompozisyonların okunması, Düzce Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile devam etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Jimnastik ve Judo takımlarını gösterileri de büyük alkış aldı.  Program geçiş töreni ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOCUK İZLEM MERKEZİ KURULUYOR
ÇOCUK İZLEM MERKEZİ KURULUYOR
RAMAZAN'IN MÜJDECİSİ
RAMAZAN'IN MÜJDECİSİ