Reklam
 • Reklam
CEMAL ENGİNYURT’A MHP’DEN İHRAÇ ŞOKU!
Reklam

CEMAL ENGİNYURT'A MHP'DEN İHRAÇ ŞOKU!

MHP Ordu Mİlletvekili Cemal Enginyurt, fındık konusunda yaptığı açıklamalar sonrası MHP'den ihraç ediliyor.

20 Temmuz 2020 - 16:29

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fıdık rekoltesini 655 bin ton olarak açıklayan Tarım Bakanı'na  yönelttiği sert sözler sonrası partiden kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Enginyurt, Tarım Bakanı'na yönelik, "Ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar" demişti.

BAHÇELİ UYARIYORDU

Enginyurt, daha önce bir söyleşisinde ise sert çıkışları nedeniyle Bahçeli tarafından uyarıldığını söylemişti. Enginyurt, “Tabi bu konuda Sayın Genel Başkanımız bazen beni uyarıyor. Sert çıkışlarım sebebiyle. Tabii sert çıkışlarım derken aslında Cumhur İttifakı anlamında. Çünkü ben bazen AK Parti’ye de yükleniyorum bazı yanlışlar gördüğümde, hazmedemediğim şeyler olduğunda. Benim mizacım bu. Yani ben söylemek durumundayım” diye cevap vermişti.

Partiden kesin ihracı istenen Enginyurt, son olarak şu açıklamayı yaptı:

'Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa, bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP vazgeçilmez sevdamdır."

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • NURULLAH ALPHAN İNAN
  9 ay önce
  CEMAL REİS,MİLLİYETÇİ CAMİANIN,MEDARI İFTİHARIDIR.
 • Duyarlı
  9 ay önce
  Nice cevherleri kovdular...Cemal i diğer vekillere göz dağı olarak ihraç edebilirler...Balgat bunu hep yapıyor...Bazıları ise hala umut vari konuşuyor...Bizim vekil bakalım ne diyecek ....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURBAŞKANI NORMALLEŞME TARİHİNİ AÇIKLADI
CUMHURBAŞKANI NORMALLEŞME TARİHİNİ AÇIKLADI
NARKOTİK KÖPEĞİ İLE UYUŞTURUCU OPERASYONU
NARKOTİK KÖPEĞİ İLE UYUŞTURUCU OPERASYONU