CELAL KASAPOĞLU’NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

CELAL KASAPOĞLU'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

12 Aralık 2019 - 17:22

DTV'nin habrine göre, Düzce’nin kışa hazır olduğunu ifade eden Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Biz iki hafta öncesinde Fen İşleri ve Su İşleri Müdürlüğümüzle gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Ekipman ve personel anlamında ortaya çıkabilecek ihtiyacın planlamasını gerçekleştirdik. Tabii meteorolojiden aldığımız haberler nispetinde planlamamızı güncelliyoruz. Ne zaman hava koşulları olumsuz olur ne zaman devreye girmemiz gerekir bu anlamda sürekli bu aylarda zaten hazırlıklı vaziyetteyiz.”

 Pazaryerlerinin iyileştirilmesi yönünde çalışmalara da açıklamasında yer veren Kasapoğlu şu ifadelerde bulundu:

“Pazaryerlerinin bütünüyle ilgili şu anda bir çalışma gerçekleştirdik. Çok büyük bir kısmı da tamamlandı çalışmamızın. Şu anda mevcutta 6 tane pazaryerimiz var. Bunun sayısı 8’e çıkacak. İlk etapta bizim gündemimizde Aziziye Mahallesi’ndeki pazarımız olacak. Çünkü orası diğerlerinden faklı olarak aslında kent bütünlüğüne hizmet eden bir pazaryeri ve en büyük pazaryerimiz. Tabii bunları planlarken ortaya çıkabilecek çeşitli ihtiyaçları da dikkate alarak, otopark ihtiyaçlarını veya diğer fonksiyonlarla olabilecek ilişkilerini de değerlendirerek yeni bir pazaryeri planımız var.”

Kasapoğlu, kafeterya benzeri işyerleriyle ilgili estetik düzenleme konusunda ise şunları söyledi:

"Biz geçtiğimiz günlerde tespit ettiğimiz 204 tane sundurmaya tebligatları gönderdik. Şu anda mevcut kullanımların büyük bir kısmı aslında bu dosyayı hazırlayıp estetik kuruluna teslim etmediği için biz burada mevcut kullanımları yasal bir dayanağa bağlayabilmek adına böyle bir çalışma yaptık. Burada istediğimiz şey şu bu tip kullanımlara ihtiyaç duyan tüm işletmeciler aslında belediyedeki işlemlerini tamamlasınlar sonrasında gerek bulundukları binadaki diğer hak sahipleriyle gerekse de vatandaşla veya diğer işletmecilerle herhangi bir problem yaşamamaları açısından böyle bir düzenleme getirelim dedik. Bunların tabii başka bir boyutu da var.

Kontrolsüz şekilde yığıldığında aslında şehrin estetiği açısından da çok sağlıklı bir silüet ortaya çıkarmıyor maalesef. Bu anlamda da bir düzenleme yapalım dedik. Belirli bir yapı cinsi tanımlayalım ve bu tanımladığımız çerçevede bu kullanımlara müsaade edelim dedik. Tabii iki haftalık bir sürecimiz vardı. Biz sene sonuna kadar evrak teslimlerini uzattık. Şu anda evrak teslimi konusunda eksikleri olabilir vatandaşımızın. Biz bunları tamamlayın öyle getirin şeklinde bir cevap vermiyoruz. Kim ne kadar evrak tamamlayabilirse biz şu anda teslim alıyoruz. Aslında şunu da görmek istiyoruz, vatandaş hangi noktada zorlanıyor? Yani hangi evrakları teslim etmekte temin etmekte zorlanıyor bunu da görelim, bu çerçevede bir karar alalım istiyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP, İYİ PARTİ'DEN ÖZÜR DİLEDİ
CHP, İYİ PARTİ'DEN ÖZÜR DİLEDİ
FINDIKTA YÜKSELİŞ BAŞLADI, BUGÜN 23 TL, HEDEF 30 TL
FINDIKTA YÜKSELİŞ BAŞLADI, BUGÜN 23 TL, HEDEF 30 TL