BÖYLE SEYİR TERASI OLMAZ!

BÖYLE SEYİR TERASI OLMAZ!

Düzce Belediyesi’nin kent merkezinde yapmayı planladığı Millet Bahçesi’ndeki seyir terasına mimarlar ve vatandaşlar tarafından itiraz geldi.

14 Aralık 2019 - 15:01

Bilindiği gibi, Avni Akyol ve İnönü parklarının bulunduğu bölgeye Millet Bahçesi yapılacak. Belediye, projenin mimari taslak çizimlerini kamuoyu ile paylaştı.

Henüz ihalesi yapılmayan Millet Bahçesi projesinde yer alan “seyir terası” ayrıntısına eleştiriler gelmeye başladı. Belediye Başkanı Faruk Özlü, Özlü “Düzce’ye en büyük Millet Bahçesini kazandıracağız. Burada gençler için mekanlar oluşturacağız. Seyir tepesi yapacağız, herkes Düzce manzarası ile özçekim yapacak” demişti.

Gerek konumu, gerek görsellik ve estetikliği bakımından “seyir terası” fikri kamuoyunda ve mimari çevrelerde karşılık bulmadı. Vatandaşlar, “Düzce merkezinde seyir edilecek bir görüntü mü var, bizim bilmediğimiz manzara mı var?. Kuleye çıkıp eski sanayi çarşısını mı, valilik binasını mı seyredeceğiz?” şeklinde eleştirileri dile getirdiler. Belediyenin Millet Bahçesi projesi desteklenirken, içinde yer alacağı açıklanan “seyir terası”nın Kalıcı Konutlar Bölgesi’ne yapılması istendi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • akif
  9 ay önce
  yaptım oldu:)
 • A.Rıza ÖZÇELİK
  9 ay önce
  Siyasi iktidarın faturalı olan bütün projelere parası var hizmet oldu mu yok çünkü hizmet parasız bir şeydir siyasi iktidar parasız bir projeye olur demez
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP, İYİ PARTİ'DEN ÖZÜR DİLEDİ
CHP, İYİ PARTİ'DEN ÖZÜR DİLEDİ
FINDIKTA YÜKSELİŞ BAŞLADI, BUGÜN 23 TL, HEDEF 30 TL
FINDIKTA YÜKSELİŞ BAŞLADI, BUGÜN 23 TL, HEDEF 30 TL