BELEDİYEDEN YOKSULLARA GIDA DESTEĞİ

BELEDİYEDEN YOKSULLARA GIDA DESTEĞİ

Düzce Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında proje üretmeye devam ediyor.

13 Aralık 2019 - 14:09

Gıda Kurtarma Projesi kapsamında kurulan özel ekip anlaşmalı marketlerden alınan sebze meyveleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine yalnızca evde bakım ve temizlik hizmetiyle sınırlı kalmayarak gıda yardımına da başladı.

Birçok belediye tarafından çeşitli yöntemlerle uygulanan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı Düzce'de de Gıda Kurtarma Projesi ile hayata geçirildi. Müdürlük bünyesinde kurulan özel ekiple anlaşmalı market, manav ve hal esnaflarından alınan sebze ve meyveler müdürlüğe getirilerek seçiliyor, ardından eşit paketlere bölünerek daha önce tespiti yapılan ya da Düzce Belediyesinde kaydı bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Çevre sağlığı ve atıkların azaltılması konusunda da büyük önem taşıyan proje sayesinde Düzceli ihtiyaç sahiplerinin de yüzü gülüyor. Düzenli olarak yürütülen proje kapsamında rezervde bulunan sebze ve meyvelerin kapasitesine göre ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanan projeden faydalanmak isteyenler, detaylı bilgiyi 153 Beyaz Masa ya da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü iletişim numarası 0(380) 524 74 39'dan alabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP, İYİ PARTİ'DEN ÖZÜR DİLEDİ
CHP, İYİ PARTİ'DEN ÖZÜR DİLEDİ
FINDIKTA YÜKSELİŞ BAŞLADI, BUGÜN 23 TL, HEDEF 30 TL
FINDIKTA YÜKSELİŞ BAŞLADI, BUGÜN 23 TL, HEDEF 30 TL