Reklam
BAŞKANIN DANIŞMANI REİS’İ BİLE DİNLEMİYOR!

BAŞKANIN DANIŞMANI REİS'İ BİLE DİNLEMİYOR!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün danışmanı Ufuk Yılmaz, işlettiği yabancı isimli kafeterya yüzünden eleştirilere hedef olmaya başladı.

10 Mayıs 2019 - 13:52 - Güncelleme: 10 Mayıs 2019 - 14:15

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün danışmanı Ufuk Yılmaz, çalıştırdığı yabancı isimli kafeterya yüzünden eleştirilere hedef olmaya başladı.

Düzce TV'nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tabela kirliliği ile mücadele kapsamında geçtiğimiz yıl tabelaların Türkçe olması yönünde uyarıda bulunmuştu. Bu kapsamda o dönemde AK Parti eski İl Başkanı Hikmet Keskin “Mega House” isimli iş yerinin adını Büyük Han olarak değiştirmişti. Ancak AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olan Ufuk Yılmaz’ın işlettiği kafenin adının halen İngiliz menşeili olması tepkilere neden oluyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uyarısına en çok özellikle AK Partili isimlerin dikkat etmesi gerekirken, AK Parti’den milletvekili Aday Adayı olan ve şimdilerde ise Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün danışmanları arasında yer alan Ufuk Yılmaz’ın işlettiği kafeteryanın isminin yabancı dilde olması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arzu ettiği ve tavsiyede bulunduğu kriterlere uymuyor.

Belediye başkanının danışmanının AK Parti'li olması ve Reis'in izinden gittiğini ifade etmesine rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteğinin aksine tavır sergilemesi, "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" şeklinde espirilere neden oluyor.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Düzceli Anti
  9 ay önce
  David People = Davut\'un insanları (halkı) yani Yahudi demek değil mi?
 • Düzceli
  9 ay önce
  Şükür incik boncuğu dert edeceğimiz günler gelmiş...
 • Düzceli
  9 ay önce
  İspir Ekmeğin Körpeşler Mahallesinde Koruköy kavşağında yaptığı cafede unutulmamalı 30 m2 dükkan 100 m2 yapılıp kaldırım ihlaline ve tüm sitenin görüntüsünü bözmaya sebep olmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR, SARIGÜL'LE RESMİ SÖZLEŞME İMZALADI
DÜZCESPOR, SARIGÜL'LE RESMİ SÖZLEŞME İMZALADI
ALİ BARDAKOĞLU KONFERANS VERDİ
ALİ BARDAKOĞLU KONFERANS VERDİ