• Reklam
BAŞKAN ERCAN’DAN KAHVEHANE ESNAFINA DESTEK

BAŞKAN ERCAN’DAN KAHVEHANE ESNAFINA DESTEK

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ın talimatıyla, faaliyetlerine bir süredir ara verilen kahvehane esnafına destek olmak için Boğaziçi'ndeki bütün kahvehane esnafına 3’er kilo çay ve 3’er kilo şeker dağıtımı yapıldı.

02 Haziran 2020 - 00:30

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ın talimatıyla, faaliyetlerine bir süredir ara verilen kahvehane esnafına destek olmak için Boğaziçi'ndeki bütün kahvehane esnafına 3’er kilo çay ve 3’er kilo şeker dağıtımı yapıldı.

Koronavirüs vaka sayılarında olumlu gelişmeler gözlenmesinin ardından normalleşme adımları atılmaya başlandı. Salgın nedeniyle uygulanan kısıtlamaların büyük bölümünün 1 Haziran itibariyle kaldırılmasına karar verildi.

İçişleri Bakanlığının 81 il Valiliğine gönderdiği genelgede; "Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokallerinin (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere) 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'a kadar hizmet vermeye başlayacak.” denildi.

Bu kapsamda Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan’ın talimatıyla, faaliyetlerine bir süredir ara verilen ve bu nedenle çalışamayan kahvehane esnafına destek olmak için Boğaziçi'ndeki bütün kahvehane esnafına 3’er kilo çay ve 3’er kilo şeker dağıtımı yapıldı.

Ayrıca Boğaziçi Beldesindeki bütün kahvehanelerde ve diğer esnafların işyerlerinde dezenfeksiyon çalışmaları da yapılarak toplu kullanıma açık bu işyerlerinin sağlıklı bir şekilde halkımızın kullanımına sunulması da sağlanmış oldu.

Başkan Ercan, yeni normalleşme sürecinde 1 Haziran itibariyle faaliyetleri tekrar başlatılan Kahvehane esnafına hayırlı kazançlar dileerken, esnafın ve halkın genelgede belirtilen hususlara hassasiyetle riayet etmelerini, maskesiz sokağa çıkmamalarını, sosyal mesafelerini korumalarını konusunda uyarılarda bulundu..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA SON DURUM
KORONADA SON DURUM
KESKİN'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK
KESKİN'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK