• Reklam
BABACAN, DEVA PARTİSİ’Nİ TANITTI

BABACAN, DEVA PARTİSİ'Nİ TANITTI

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) tanıtım toplantısı yapıldı.

11 Mart 2020 - 14:58

9 Mart Pazartesi günü İçişleri Bakanlığına parti kuruluş dilekçesi verilmiş ve 90 kişilik kurucu üyeleri belli olmuştu. Dün akşam saatlerinde ise kurucu üyeler toplantısı düzenlenerek Ali Babacan Genel Başkan seçilmişti. 

PARTİ LOGOSU

DEVA'nın parti logosu da lansman toplantısında ilk kez ortaya çıktı. Logo, mavi su damlası içerisinde filizlenen iki yaprak olduğu görüldü. 

BABACAN'DAN AÇIKLAMALAR

Babacan bugün partisinin lansman toplantısında parti hedeflerini anlattı. Babacan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Vatandaşlarımız geleceklerinden kaygılı. Özgürlüklerin kısıtlanması toplumumuzun nefes almasını kısıtlıyor. Hukuk sürekli örseleniyor, demokrasimiz zayıf, halkımız sesini duyuramıyor. Korku siyaseti, polemikler, kavgalar hepimizi yordu. Çalışanlar işini kaybetme korkusuyla yaşıyor. Yatırımcı, sanayici önünü göremiyor. Eğitim en önemli sorun alanı olarak önümüzde. Çocuklarımızın geleceği kaygımız. Sağlık sistemimiz hızla bozulma sinyali veriyor. Şehirlerimiz hızlı betonlaşmanın yükünü kaldıramıyor. 

Bu ülkenin insanı son birkaç yıldı çok üzüldü. Her şeyi elinden alındı ama bu ülkenin insanı sabretti. Artık buradayız. Bu üzüntülerin daha da büyümesine izin vermeyeceğiz. Yeterince üzüldük, yeterince yaralandık. Zaman Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi zamanı geldi, Türkiye için atılım zamanı geldi. Artık Türkiye için iyileşme zamanı başladı diyoruz. Derdinize ortak arıyorsanız biz DEVA'yız. Artık DEVA zamanı diyoruz. Demokrasi ve Atılım Partimizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını, sorunlara DEVA olmasını diliyorum. 

Demokrasiyi ve katılımcılığı kendi partisinde işletmeyenlerin ülkemizin demokrasisine ve geleceğine hiçbir katkısı olamaz. Toplumumuzun her kesimini dinledik. Halkımızın görüş ve tavsiyeleri ile politikalarımızı zenginleştirdik. Demokrasi vakit alan ancak çok değerli bir kavram. Bir web sitesi açtık. Türkiye'nin her yerinden vatandaşlarımız görüşlerini bildirdi. Bu süreç Türk siyasi tarihinde bir ilk. Keşke ülkede şartlar normal olsaydı, bizleri aydınlatan arkadaşlar keşke burada olsaydı. 

Kurucular Kurulumuz burada 90 yol arkadaşımız kendileriyle beraber olacağız. Toplumumuzun çok geniş kesimini temsil eden kurucular kurulumuz var. Türkiye'nin temsili burada gerçekleşti. Hep beraber arkadaşlarımızla bu yola çıktık. Kurucularımız fikirleriyle, çalışmalarıyla, katkılarıyla birlikte oldular. DEVA Partisi hepimizin partisi. Bu değişim talebine kulak verdik. Kendilerini yenilemeyen bir siyaset anlayışı ile Türkiye'nin yola devam etmesi mümkün değildir. Bugün tertemiz sayfa açma zamanıdır. Vakit yenilenme vakti, Türkiye'nin devası buradadır.

Bizim için siyaset nedir? Dürüstlüğün ve erdemin hakim olmasıdır. Barış ve huzur içinde yaşamanın teminidir. Tek bir vatandaşımızın dahi dışlanmış, öteki hissetmemesi demektir. Önceliğin bireyler olmasıdır. Bizim için siyaset insan varsa devlet vardır demektir. Bizim için siyaset tüm vatandaşlarımızın özgürlüğü, güvenliğidir. Çocuklarımızın iyi bir eğitim almasıdır. Herkese sosyal adaletin temin edilmesidir. Özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin inşasıdır. Çok çalışmaktır, dosdoğru çalışmaktır. 

Bizler siyasetin sürekli dışlayıcı, ötekileştirici bir dil kullanmasına karşıyız. Tehdit ve beka söylemiyle toplumu sindirmesine itiraz ediyoruz. Herkes için iyi olan politikaları ortak akılla oluşturabileceğimize inanıyoruz. Siyaseti kutuplaştırma, ötekileştirme haline getirme, bir kesimi iterek belli kesimden destek almak bizim lügatimizde yoktur. Farklı görüşleri ortak iyiyi bulmak için görüyoruz. Erdemli, dürüst, hoşgörü, çalışkanlık, fedakarlık kavramlarını siyasetin en önemli değerleri olarak görüyoruz. Yaşam tarzına sonuna kadar saygılı olacağız. Dini kutsalları siyasete malzeme etmeyeceğiz. Türkiye tek bir akla, dar bir kadroya sığdırılamayacak kadar büyük bir ülkedir.

Demokrasi ve Atılım Partisi olarak iktidarla ve muhalefetle nezaketimizi koruyacağımızı, serinkanlı ve incelikli siyaset dilimizden taviz vermeyeceğimizi, polemik ve hamasete bulaşmayacağımızı, çoğulcu siyaseti esas alacağımızı, ilke ve değerlerimizden asla vazgeçmeyeceğimizi, dürüst ve erdemli hareket edeceğimizi, halkımızın huzuru ve refahı için çalışacağımızı beyan ve taahhüt ediyoruz. 

 Yolsuzluk bir suç, kişisel ahlak meselesi değil. Yolsuzluğun ekonomik kalkınmanın önündeki en büyük engellerden olduğuna inanıyoruz. Mali suçların, yasadışı veya kaynağı kuşkulu para hareketlerinin incelenmesi amacıyla mali suçları araştırma başkanlığını yeniden yapılandıracağız. Kamu ihale kanunu yenileyeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALKOL VE SİGARAYA ZAM
ALKOL VE SİGARAYA ZAM
KORONADA SON DURUM
KORONADA SON DURUM