• Reklam
AYNEN İADE...

AYNEN İADE...

Düzce Belediyesi’nin 17,5 milyon liralık piyasa borcu konusunda yaptığı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklaması, algı operasyonu olarak değerlendirildi.

29 Kasım 2019 - 16:58

Düzce Belediyesi’nin 17,5 milyon liralık piyasa borcu konusunda yaptığı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklaması, algı operasyonu olarak değerlendirildi.

Pusula, resmî belgeyi kaynak göstererek. “belediyenin piyasa borcu ilk 6 ayda 17,5 milyon artarak 90 milyona ulaştı” şeklindeki gerçek ve doğru bir haber yaptı, Belediye tarafından yapılan resmî açıklama ile bu haber doğrulandı.

Ayrıca, Başkan Faruk Özlü, bir başka gazeteye verdiği beyanatta,  piyasa borcunun 19 milyon liraya ulaştığını söyledi.

Hal böyle iken ve yapılan haber gerçekleri yansıtırken, belediyenin artan piyasa borcu miktarını dikkatlerden kaçırmak ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmek amacıyla konu özünden saptırılarak bizzat belediye yönetimi tarafından bir algı operasyonu başlatıldı.

Belediye’nin açıklamasında yer alan “ahlaktan, izandan ve idraktan yoksun" şeklindeki ifadeleri aynen kendilerine iade ediyoruz.

Resmi bir açıklamada dahi seviyenin düşürülmesine ilk kez tanık oluyor, saygı, nezaket, edep ve etik kuralların hoyratça  çiğnenmesini ibretle izliyoruz.

Pusula, halkın gerçekleri öğrenme hakkı adına, eleştiri ve kamu adına sorgulama görevini bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da gazetecilik ilkeleri içinde yapmaya devam edecektir.

Makamı ve konumu ne olursa olsun, hiç kimse eleştiriden ve kamuoyu adına sorgulanmaktan muaf değildir.

Siyasetçiler, kamu görevlileri ve belediye başkanlığı makamında oturanlar hoşlarına gitmeyen, rahatsız edici, kırıcı ve sert eleştirilere katlanmak zorundadır.

Lafa gelince demokrat, hoşgörülü, dürüst ve ilkeli olduklarını söyleyenler, sıradan bir eleştirel haberciliğe dahi tahammül edemiyor ve rahatsız oluyorlarsa, bu aslında onların söyledikleri ve göründükleri gibi olmadıklarını gösterir.

PUSULA

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    7 ay önce
    siyasi iktidarın yaptığını yandaş habercilik örneği ile oluşturmadığınıza kızmışlardır. siyasi iktidarın yaptığı hiç bir zaman kötü olamaz olsada söylenemez e alıştıkları için tarafsız gazetecilik yapanlara karşı böyle davranmaları normal. TARAFSIZ VE GERÇEK HABERCİLİĞİNİZE TEŞEKKÜRLER.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRKİYE DÜNYA SIRALAMASINDA 15'İNCİ SIRADA
TÜRKİYE DÜNYA SIRALAMASINDA 15'İNCİ SIRADA
DÜZCE'DE YENİ KORONA TEDBİRLERİ
DÜZCE'DE YENİ KORONA TEDBİRLERİ