• Reklam
ANTİK KENTTE KAZI DEVAM EDECEK

ANTİK KENTTE KAZI DEVAM EDECEK

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Konuralp antik kent çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

23 Aralık 2019 - 15:05

Doğal, kültürel ve turizm potansiyelleri üzerinde yapılacak çalışmalara ilişkin beraberindeki akademisyenler ve ilgili kurum temsilcileri ile ilk olarak Konuralp'e giden Başkan Özlü, Antik Tiyatro'da yapılan çalışmaları inceledi.

İl Kültür Turizm Müdürü Resul Taştan, Konuralp Müze Müdürü İhsan Arslan ve Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Dr. Ahmet Bilir ile Antik Tiyatro etrafında geziler yapan Özlü, Batı Karadeniz'in en eski yerleşim alanı olan Konuralp'in en kısa sürede kültür turizmine kazandırılması için çalışmalara hız verileceğini belirtti.

Özlü: "Burada bir hazine yatıyor, aslında yıllardır buradaki potansiyel turizme kazandırılabilirdi, ancak üzerine düşülmemiş. Şimdi artık Düzce'nin kültür turizminde hak ettiği değere kavuşmasını sağlamamız lazım. Arkeolog ve uzmanlarla yaptığımız istişarelerde buradaki antik kalıntıların 3 yılda istikrarlı bir kazı çalışması ile ortaya çıkarılabileceğini konuştuk. Bu konuda üniversitemizde çok donanımlı akademisyenlerimiz var, Arkeoloji bölümünün değerli öğrencileri var. Bir kaynak onları bekliyor, Batı Karadeniz'in tek ve en eski yerleşim yerini gün yüzüne çıkaracaklarına inanıyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    6 ay önce
    gümüşhanedeki dipsizgöl gibi olmadığına göre herkesin haberi var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇEVRE İLLERDEN HASTA KABUL EDİLİYOR
ÇEVRE İLLERDEN HASTA KABUL EDİLİYOR
KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR!
KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR!