Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
AMATÖR SPORA DESTEK

AMATÖR SPORA DESTEK

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, amatör spor kulüplerinin desteklenmesi amacıyla, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen malzeme dağıtım törenine katıldı

24 Şubat 2018 - 16:28

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, amatör spor kulüplerinin desteklenmesi amacıyla, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen malzeme dağıtım törenine katıldı.

Törene Vali Dağlı’nın yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Düzce Şube Başkanı Erdoğan Bıyık, Amatör Spor Kulüpleri ve Sporcular katıldılar.

Vali Dağlı, törende, “Amatör spora desteklerimizin daha fazlasını yapmak durumundayız. Halı sahalar, spor tesisleri yapmak suretiyle, gençlik merkezlerimizi yapmak suretiyle spora ve gençliğe olan desteklerimiz devam ediyor. Baktığımızda özel sektörün yaptığı destekte çok önemli. Spor bizim için önemli futbol ve futbolun yanı sıra diğer sporlar dallarımızda önemli. Bir sporcu fabrikası nasıl oluştururuz onun peşindeyiz. 15 bin kişilik Stadyumu inşallah il içerisinde başka bir bölgeye taşımak için gayretimiz devam ediyor. Sayın Bakanımız bu konuda azami gayretini sarf ediyor. Aradaki dargınlıklar kırgınlıklar olmadan niye sporun gayesi ne dostluğu kardeşliği dayanışmayı pekiştirmektir. O an için, o maç heyecanı için de olsa o küçük kinleri hiçbir zaman oluşturmadan sporun yapılmasını sağlamak. Her ay bir araya gelerek İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında bunları konuşuyoruz. Spor dediğimizde en önemlisi sporda ahlaklı olmaktır” dedi.

 Sporun önemine değinin Vali Dağlı, “Hedefimiz gençlerimizi, çocuklarımızı korumak ve geleceğe hazırlamaktır. Burada yine bağımlılıktan kurtulmak diyoruz. Bağımlılık deyince aklımıza sadece uyuşturucu gelmesin. Cep telefonu hastalığından başlayalım da bilgisayar bağımlılığı, oyun bağımlılığı her türlü bağımlılık çeşitleri var. Spor gençlerimizin hayata hazırlamasında olmazsa olmaz unsurlardan biri. Bu manada bağımlılıkla mücadele komisyonunda arkadaşlarımızla beraberiz. Satrancı yaygınlaştırmaya çalışıyoruz gençlerimiz için. Malzeme dağıtımından fazla biz sizin için neler yapabiliriz bunları konuşacağız. Köylerimizde, beldelerimizde sadece futbol değil futbol haricindeki sporun bunları nasıl yaygınlaştırabiliriz diye sizlerle bir mütalaa yapacağız.  Devlet olarak aşamayacağımız sorun yok. Yeter ki siz istekli olun, hevesli olun, gençlerimizi hayata hazırlamada geleceğe hazırlamada inşallah hep birlikte hareket edeceğiz. İl genel meclisi üyelerimizin burada katkısı var. Onlara teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

 Konuşmaların ardından amatör spor kulüplerine malzeme dağıtımı gerçekleştirildi. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Düzce Şube Başkanı Erdoğan Bıyık, Zülkif Dağlı’ya spora vermiş olduğu katkılardan dolayı plaket takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HÜKÜMLÜLERLE BİRLİKTE AĞAÇ DİKTİLER
HÜKÜMLÜLERLE BİRLİKTE AĞAÇ DİKTİLER
DÜZCE BELEDİYESİNDE BİR İLK YAŞANDI
DÜZCE BELEDİYESİNDE BİR İLK YAŞANDI