Reklam
  • Reklam
AK PARTİ’DE KADIN KOLLARI BAŞKANI KİM OLACAK?

AK PARTİ'DE KADIN KOLLARI BAŞKANI KİM OLACAK?

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı için henüz atama yapılmadı.

07 Kasım 2017 - 15:46 - Güncelleme: 07 Kasım 2017 - 15:59

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı için atama yapılamadı.

Edinilen bilgiye göre, Sebahat Uçar'ın istifasının istenmesinin ardından, İl Kadın Kolları Başkanlığı için Hatun Albayrak Şengüloğlu, Necla Yüce ve Güler Güneş'in ismi ön plana çıktı. Bu 3 isim genel merkeze çağrılarak son mülakat yapıldı.

Mülakat sonucunda Hatun Albayrak Şengüloğlu'nun diğer adayları geride bıraktığı ve atamasının yapılması gündeme geldi. Ancak son dakika gelişmesinin ardından, Düzce'ye atama ertelendi.

Necla Yüce'nin Belediye Meclis üyesi olması sebebiyle Kadın Kolları Başkanlığı için aranan kriterlere uymadığı, Güler Güneş'in de hem tahsil durumu, hem de partiye sonradan katılmış olması sebebiyle şansının zayıf olduğu belirtildi.

Şengüloğlu'nun 2002'den bu yana yönetici ve belediye meclis üyesi gibi AK Parti'nin çeşitli kademelerinde aktif görev yaptığı, yüksek okul mezunu olduğu ve genel merkezin aradığı kriterlere uyduğu ifade edildi.

Ancak, AK Parti İl Başkanı Hİkmet Keskin'in Güler Güneş'le daha uyumlu çalışabileceği, bu gerekçeyle diğer isimlere sıcak bakmadığı bildirildi.

Bu isimlerin atanmaması durumunda, sürpriz bir ismin kadın kolları başkanlığına atanabileceği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf
    1 yıl önce
    Hatun hanım parti kurucularından en önemli siyasetçi.Layıkıyla görevini yapar.Partinin her kademesinde yüzünün akıyla görevler yapmıştır.Vekillik yakışır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN SOKAKLARDA
BAŞKAN SOKAKLARDA
YIĞILCA'DA MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİKLERİ
YIĞILCA'DA MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİKLERİ