• Reklam
AK PARTİ’DE HESAP ZAMANI

AK PARTİ'DE HESAP ZAMANI

Yerel seçimlerde alınan kötü netice ve oy kayıplarının genel merkezde masaya yatırıldığı ve bazı teşkilatların görevden alınacağı öğrenildi.

21 Nisan 2019 - 17:21 - Güncelleme: 21 Nisan 2019 - 17:24

Yerel seçimlerde alınan kötü netice ve oy kayıplarının genel merkezde masaya yatırıldığı ve bazı teşkilatların görevden alınacağı öğrenildi.

AK Parti, yerel seçimlerde Düzce’de 8 ilçeden beşini kaybetti. Düzce genelinde AK Parti’nin ciddi bir oy kaybına uğradığını 31 Mart2ta tarihinin en düşük oy oranına gerildiği görüldü.

Düzce’de il yönetimi ve bazı ilçe yönetimleri seçimden önce değiştirilmişti. Buna rağmen, seçimde istenilen başarı elde edilemedi.

Akçakoca, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova ve Cumayeri ilçelerinin kaybedilmesi parti içinde tartışmaları arttırdı.

Bilindiği gibi, Mustafa Keskin başkanlığındaki il yönetimi yerel seçimden aylar önce göreve atanmış, bu değişimin seçim sonuçlarına pozitif yönde erki edeceği beklentisi oluşmuştu. Ancak bu beklenti gerçekleşmedi, AK Parti genel anlamda oy kaybı yaşarken ve 5 büyük ilçe kaybedilirken yönetimdeki değişimin işe yaramadığı görüldü.

AK Parti kulislerinde Mustafa Keskin başkanlığındaki il yönetiminin siyasi ömrü tartışılmaya başlandı.

Her ne kadar mevcut yönetim aday belirlenmesinde çok etkili olmadığı ileri sürülse de, Düzce genelinde AK Parti’nin başarılı olduğu konuşulmuyor.

Eski bakan ve yeni Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, merkez ilçedeki seçimi küçük oy kaybıyla kazanması bazı çevrelerde başarı olarak görülse de, bu durum AK Parti’nin il genelindeki başarısızlığını örtmeye yetmiyor.

Bir zamanlar AK Parti’nin kalesi olarak görülen Düzce’de yaşanan oy erimesinin devam edip etmeyeceği büyük bir soru işareti oluştururken, Mustafa Keskin ve ekibinin siyasi geleceklerinin de belirsizlik taşıdığı ifade ediliyor.

İl Başkanı Mustafa Keskin ve ekibinin 1 buçuk yıl sonra yapılacak il kongresine kadar görevde kalıp kalmayacağı da bilinmiyor.

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Hüseyin alemdar
  1 yıl önce
  Arkadaşlar başkan daha dün geldi seçim görmesi lazım şimdi başkana ve ekibine yargısız infaz olur saygılar Ankara Düzceli
 • Abdullah Birisi
  1 yıl önce
  Düzce'de sadece Ak Parti teşkilâtları değil Ak Partinin atadığı bürokratlar da başarısızdır. Secmen olarak il, ilçe başkanının kim olduğu ile zerre ilgilenmem ama hizmet aldığım bürokratın tavrini hükümete fatura ederim. Misal, Uni hastanesinde sorun yaşıyorsam Ak Partiye kızıyorum, evimin karsisinda bulunan bir restoran yazin gece 02:00 ye kadar bangir vangir muzik caliyorsa ve emniyet şikayete rağmen bir sey yapmiyorsa yine A Artiye kızıyorum. Geceyarısı herifin biri arabasini caddeye cekip son ses arabesk muzik dinleyip beni uykumdan edyor ve sikayet edimesine ragmen polis lutfen gelip cezai islem uygulamadan oradan gonderiyor ve ertesi gun, daha ertesi gun... aunisini yasiyoraam yine Ak Partiye kızıyorum. Teşkilatlar başarısız olabilir belki, parti yoneticileri degerlendirsin ama universite yoneticisinden il milli egitim müdürüne oradan digerlerine çok mu başarılı? Sürekli poz verip bol bol kurumsal web sayfalarında paylaşmaktan başka ne yapıyorlar?!.
 • Ercan tapkin
  1 yıl önce
  Abi Düzce'de 2-3 yer var onlarda 12 de kapaniyo o dediğin yerin ismini verebilir misin sana zahmet bazen lazım oluyo.
 • Faruk Öteki
  1 yıl önce
  Allah razı olsun aynı düşüncedeyiz. Siyasilerin korkusundan bürokratlar bir şey yapamıyor. Herkesin bir siyasi tanıdığı olunca da görev yapmakta zorlanıyorlar. Düzcenin genel sorunu bu benim tanıdığım senin tanıdığını döver.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ERCAN’DAN KAHVEHANE ESNAFINA DESTEK
BAŞKAN ERCAN’DAN KAHVEHANE ESNAFINA DESTEK
KORONADA BUGÜN: 23 ÖLÜ
KORONADA BUGÜN: 23 ÖLÜ