Reklam
  • Reklam
20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ
Reklam

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu gece itibarıyla 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz." dedi. Erdoğan, "Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz." ifadelerini kulandı.

03 Nisan 2020 - 20:38 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 20:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu'nun önerileri sonrasında koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararları neticesinde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

Erdoğan, “Daha önce 65 yaş üzeri için alınan sokağa çıkma yasağını 20 yaş altı gençlerimiz için de alıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın sadece çalışmak veya temel ihtiyaç malzemelerini temin etmek, bunun dışında herkesin evinde kalmasını istiyoruz.

Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi toplu bulunan yerlerde herkesin maske takması zorunlu olacak.

Toplu çalışılan yerlerde de tedbirler alınacak. Şehirlerimizin tamamında insan hareketliliğini azaltmak için kararlar alınacak.

Sokaklar dahil insanlarımız kabalık olarak bir yerde bulunamayacak. Israrla kurallara uymayanlara gereken ceza uygulanacaktır.

Kurallara ne kadar iyi riayet ederken tehdidi o zaman ortadan kaldırabilriz. Aksi halde bugün üzülerek takip ettiğimiz ülkelere dönebiliriz. Milletime güveniyorum.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA BUGÜN: 29 ÖLÜ
KORONADA BUGÜN: 29 ÖLÜ
KORONADA BUGÜN: 32 ÖLÜ
KORONADA BUGÜN: 32 ÖLÜ